Mis on online-kitarriõpe ja kuidas see käib?

Hetke huvitavatel aegadel on tore panustada siiski ka enda oskuste arendamisse või sootuks midagi uut õppida. Kuna tehnoloogia võimaldab mitmeid tegevusi online-keskkonda kolida, siis saab ka kitarriõpet sellel viisil jätkata või suisa alustada. Kuidas see siis Drive it up kitarrikoolis käib?

Drive it up on valinud peamiseks kanaliks Skype`i aga valikus on ka Facetime ja on teada, et üks meie õpetaja on ka Facebook videot kasutanud – seega valikuid platvormide osas leidub. Ühesõnaga, mis kanal kellegi sobib, seda saab ka kasutada – õpetajad on siinkohal avatud ja tulevad ise kiirelt kaasa, peamine, et osalejal on antud tarkvara kasutamine mugav.

Paneme siinkohal ka kirja olulisemad punktid, mida online-tundideks vaja on, et ennast maksimaalselt ette valmistada:

  • Arvutit, tahvlit või nutitelefoni vastava rakendusega, on selleks rakenduseks siis Skype, Facetime või mõni sootuks kolmas
  • Kõrvaklappe – piisab tavalistest klappides, mis telefonidega kaasas aga ülekõrva klapid oleksid veelgi paremad
  • Pill ja elektrikitarri puhul veel lisaks võimendus
  • Kitarri häälestaja, võib ka olla nutitelefoni app
  • Ruum, kus tundi teha võiks olla vaikne – et saaksid keskenduda tunnile ja õpetaja teiselt poolt kuuleks mängu
  • Toimiv interneti ühendus – ei pea olema „ ülihea“, kuid oluline, et toimiv ja töötav 

Kuidas siis tund toimub?

Enne tundi valmistab õpetaja vajadusel ette materjali, millega tunnis tegelema asutakse ja see saadetakse varem õpilase/õpilaste e-postile. Tunni ajal on hea seda kas ekraanilt jälgida või välja printida ja lehelt lugeda. Kuna heli liigub Skype’s ühepoolselt ja väikse viitega, siis koos mängida ei ole võimalik. Mängimine toimub kordamööda. Õpetaja saab ka vajadusel saata taustasid, millega koos mängida. Peale tundi saadab õpetaja e-kirja, kus on kirjas järgmise korra harjutused ja vajadusel saadab ka lisanoote koduseks tööks.

Kuna kõigi jaoks on uudne olukord, siis põnevust jagub nii õpetajatele kui ka osalejatele. Üks noor õpilane Tristan küsis peale esimest individuaaltundi vaid, et  kas sellist tundi saaks iga päev. Grupitunnid sujuvad samuti meeleolukalt ja põnevalt – kõik on võimalik, tuleb vaid ise väga tahta ja näha võimalusi. 

Drive it up’is  usume, et harjume uudse olukorraga kiiresti ja kitarrimäng saab hoolitama kõigest jätkuda.

Mis muud kui pill valmis ja alusta juba nüüd uue huvitegevusega või lihvi olemasolevaid oskusi. Drive it up abistab sind meeleldi. Meie vinge õpetajate rivi on valmis Sind aitama, et kannustama Sind muusika maailmas. 

Loe lisa ja registreeru siin: https://driveitup.ee/kitarriope/

Olge terved ja hoidke nii ennast kui lähedasi!