Basskitarri õpe eratundides

Basskitarr on väga põnev instrument – seda ei pruugi bändi kõlas kohe tähele panna, kuid kui bass ei mängi, siis märkavad seda kõik.

Basskitarri mängitakse ka sooloinstrumendina, kuid peamiselt on see ikkagi bändipill. Bass on muusika põhi, mis loob muusikale vundamendi ja tekitab koos trummidega muusikale hingamise.

Basskitarri tundi ootame vähemalt 10-aastaseid õpilasi. Väiksemate laste jaoks on pilli kael liiga pikk ja keeled alla vajutamiseks jämedad. Nooremad basskitarri huvilised võiksid alustada akustilise kitarri õppimisest.

Tunnid toimuvad kord nädalas ja kestavad 45 minutit.

Individuaaltundide eelis on see, et õpetaja saab 100% pühenduda ainult sinule ja koostada just sulle sobiva õppeplaani. Seepärast on oluline kohe esimeses tunnis oma eesmärgid läbi rääkida ja koostöös õpetajaga paika panna.

Registreeru kursusele allpool! 

Basskitarri õpe

Enne esimest tundi võiksid mõelda

  • Mis on sinu pillimängu eesmärk? Kas tahaksid mängida bändis, luua originaalmuusikat, mängida oma lemmiklaule, saata enda või sõprade laulmist vm.
  • Milline muusikastiil sulle meeldib? Rock, pop, jazz, blues jne.
  • Mis on sinu lemmikbändid ja lemmiklood? Pane kirja näiteks 3 lemmikut.
  • Kes on su lemmik basskitarrist? Kui sul on mõni 🙂 .

 

Kui oled juba varem mänginud:

  • Milliseid heliredeleid oskad?
  • Kas tunned noodikirja?
  • Valmista ette mõni lugu, mida õpetajale mängida.

Ühe õpilasega eratunni (1x nädalas 45min) hind on 35€ tund.

Korduma kippuvad küsimused:

Kas vajan 4-keelset või 5-keelset basskitarri?

Traditsiooniline basskitarr on 4-keelne, samas on tänapäeval pigem standardiks saanud 5-keelne pill. Valik sõltub suuresti sellest, millist muusikat sa mängima hakkad.

Hea nipp on uurida oma lemmikbändide bassiste ja vaadata, milliste pillidega nemad mängivad. Sealjuures ei tähenda rohkem keeli alati paremat. Enne pilli ostu on hea oma valikud õpetajaga läbi arutada.

Kui palju peaks harjutama?

Üldiselt kehtib reegel, et mida rohkem sa harjutad, seda paremaks sa saad 🙂 . Üks peamiseid märksõnu pilli õppimise juures on järjepidevus. Ka basskitarri õpe vajab järjekindlat harjutamist.

Parem on harjutada iga päev 10 min, kui kord nädalas 70 min. Harjutusgraafiku ja pikkuse saad kõige paremini kokku leppida oma õpetajaga personaalselt. Heaks alguspunktiks loetakse algajatel 15-30 min päevas ja edasijõudnutel 60-120 min päevas.

Millal vahetada basskitarril keeli?

Keelte vahetamise tihedus sõltub sellest, kui tihti pilli mängitakse. Kui on näha, et keele peale on tekkinud rooste ja mustus, siis on keelte vahetamiseks absoluutselt viimane aeg. Vanad keeled kõlavad ka tuhmimalt ja ei püsi hästi hääles. Kui märkad neid ilminguid, siis on see hea meelespea, et keeltevahetust planeerida. Kindlat reeglit siin tegelikult ei ole, kuid kord poole aasta jooksul võiks seda kindlasti teha. Ja vähemalt kord aastas võiksid pilli viia tehnikule näidata.

 

Mida peale basskitarri veel vaja läheb?

Kitarrikott

Hea soojustatud kott hoiab kitarri terve ja puhtana, et see võimalikult kaua vastu peaks.

Noodipult

Kodus harjutades pane noodid ja märkmed noodipuldi peale. See võimaldab sul mugavas asendis mängida ja samal ajal nooti jälgida.

Võimendus ja juhe

Kui sul on elektrikitarr, siis vajad veel võimendust ja juhet. Tänapäeval on väga kvaliteetseid, samas võrdlemisi odavaid võimendusi, mis suurepäraselt koduseks harjutamiseks sobivad. Enne võimu ostu aruta see kindlasti läbi ka oma õpetajaga.