Teooriakursus 

Kursus algav 20.09 ja toimub teisipäeviti kell 18.15-19.45

Kursusele ootame õpilasi vanuses 15-99

Võimalik ka liituda hooaja keskel, registreeru allpool!
 

Ettevalmistav teooriakursus on aastane intensiivkursus kesk- ja kõrgema astme muusikakoolide (Otsa kool, Elleri kool, TÜVKA) sisseastumiskatsete teooriaeksamiks valmistumiseks.

Lisaks leiad koolist endale sõbrad ja kolleegid kogu eluks, kellega koos saad mängida terve edasise karjääri.

Ettevalmistuskursuse programmi aluseks oleme võtnud Otsa kooli sisseastumiskatsete teooriaeksami nõuded.

Kuigi kursuse siht on sinu poolt valitud muusikakooli katsed, on ettevalmistuskursuse fookus suunatud sinu muusikalise kuulmise ja rütmitaju arendamisele – kaks oskust, mis on tähtsad igale muusikule.

Registreeru kursusele allpool! 

Enamasti on kesk- ja kõrgema astme muusikakooli sisse astumisel kõige suuremaks väljakutseks teooriaeksam.

Seda eriti rütmimuusika osakonnas, sest enamasti puudub nendele erialadele õppima asujatel varasem muusikakooli kogemus. Või kui muusikakoolis on käidud, on seal õpitud klassikalist muusikateooriat, mis erineb veidi rütmimuusika teooriast.

Meie üheaastane ettevalmistuskursus on koostatud selliselt, et isegi kui alustad teooria õppimist nullist, on sul pärast selle kursuse läbimist täiesti reaalne võimalus teooriaeksam edukalt läbida.

Loomulikult on teooriaeksam kõigest üks osa sisseastumisest. Sa pead olema tasemel ka oma erialal 🙂 . Kui oled huvitatud ka kitarri- või basskitarri tundidest, siis loe kitarritundidest lähemalt siit.

Ettevalmistuskursuse lõpetajad edukalt läbinud ka näiteks TÜVKA sisseastumiskatsed. 

Kuidas õppimine käib?

Ettevalmistuskursus koosneb kahest tunnist nädalas – teooriatund (60 min) ja rütmikatund (45 min).

Teooriatund keskendub baasteooria õppimisele ja muusikalise kuulmise arendamisele. Õpime laade, intervalle ning akorde ehitama, laulma ja kuulma. Samuti tegeleme noodist laulmisega. Kevadel toimuvad lisaks diktaatide kuulamise sessioonid. Iga osaleja saab kursuse ajaks ka EarMaster 7 kasutuslitsensi, et kodus kuulmist ja laulmist harjutada.

Boonusena on kursusel osalejatel vaba sissepääs Drive It Up kitarrikooli korraldatud workshoppidele.

Kursusel õpid:

  • Noodikirja – paljud kitarristid on harjunud muusikat lugema tabulatuuris, mis on lugude õppimiseks suurepärane, kuid jätab palju infot välja. Pealegi on see kasutatav ainult kitarril. Noodikiri on universaalne ja teooria õppimisel ülivajalik vahend. 
  • Duuri ja molli laade – kuigi laade on palju, on duur ja moll kõige aluseks. See on nagu muusikaline tähestik. Kogu muusikalise kuulmise taju baseerub duuri laadi astmetel.
  • Intervalle – kui laadid on nagu tähestik, siis intervallid võiksid olla silbid. Õpime neid kuulma ja üksteisest eristama.
  • Akorde – teeme selgeks mõisted nagu kolmkõla, septakord, power-chord jpm.
  • Noodist laulmist – kui sa tahad Otsa kooli pääseda, siis on see absoluutne ABC.


Teooriakursuse hind on 95€ kuus.