Täiskasvanute kitarrikursused algajatele

  • Alustab 1. november kell 18:15-19:45

PANE ENNAST KIRJA ALLPOOL!

Algajate kitarrikursus täiskasvanutele on mõeldud eelkõige neile kitarrihuvilistele, kes võtavad kitarri kätte esimest korda. Tutvu allpool osalenute tagasisidega ja registreeru kursusele!

Kitarrimängu õppimise algus on väga põnev ja huvitav, kuid võib kiirelt muutuda väljakannatamatult keeruliseks ja ka valusaks (sõrmeotsad ei ole harjunud vastu metalli nühkima).

Parim viis kitarriõpinguid alustada on seda teha koos õpetajaga. Kogenud õpetaja oskab sulle anda õigeid harjutusi õigel ajal, et sinu areng oleks võimalikult kiire, kuid ei tekitaks sinus informatsiooni alla mattumise tunnet. Kust leida õige õpetaja? Tänapäeval on peaaegu kõike võimalik õppida ka internetist. Youtube on õppevideosid täis ja kuigi seal on ka omajagu asjalikku materjali, on enamik videosid siiski kaheldava väärtusega. Eriti need, mis on suunatud täiesti algajatele.

Isegi kui leiad hea video, mille järgi kitarrimängu õppida, ei ole see võrreldav kogenud õpetaja käe all õppimisega. Just alguses on eriti oluline saada vahetut tagasisidet  kas teed ikka kõike õigesti. 

 

Registreeru kursusele allpool

Kitarrikursused algajatele ja alustajatele
Drive It Up kitarrikursus algajatele

Õpi akustilisel või elektrikitarril

Üldiselt pole vahet, kas soovid õppimist alustada akustilisel kitarril või elektrikitarril.

Oma põhiolemuselt on need pillid identsed ja kõike, mida kursusel õpid, on võimalik rakendada mõlemal pillil.

Rühmatundides on kindlasti mugavam kasutada akustilist kitarri, sest tunnis on korraga 10 õpilast ja akustilise kitarriga kuuled end lihtsalt paremini.

Samas on meil olnud ka elektrikitarriga osalejaid ja ütleme ausalt – meil pole selle vastu midagi, kui soovid tulla just elektrikitarriga.

Kui sul veel kitarri ei ole, saad pilli meilt kursuse ajaks rentida.

Kitarrikursus on parim valik alustajale

Olles mitmeid aastaid kitarri algajatele õpetanud, otsustasime kokku panna täiesti eraldi algajatele suunatud kitarrikursuse, mille eesmärgiks on saada selgeks kõik kitarrimängu alustõed.

Registreeru kursusele

 
  • Alustab 1. november kell 18:15-19:45

Algajate täiskasvanute kitarrikursuse (8x 90min) hind on 250€

8-tunnisel kursusel õpid selgeks:

  • Lahtise positsiooni akordid ehk nii-öelda “kauboi akordid”. Nende akordidega mängid ära 90% raadiohittidest, rääkimata lõkkeäärsetest lugudest.
  • Noodid lahtises positsioonis. Kitarr ei ole ainult saatepill, millega laule akordidel saata. Algajate kursusel saad ka selgeks esimesed noodid, et kitarril lihtsamaid meloodiaid mängida. Miks mitte üllatada oma sõpra ja esitada talle sünnipäeva laul hoopis kitarril!
  • Lihtsama rütmika. Ainult akordidest pillimänguks ei piisa. Kõige aluseks on rütmika ja kogemus ütleb, et just kehv rütmitunnetus on see, millega iseõppijad enim hädas on. Rütmikas on palju nüansse ja sellest võiks kokku panna terve eraldi kursuse. Kuid ka alustajate kursusel on see teema ilusti kaetud ning anname sulle kätte esimesed juhtnöörid, et saaksid oma lemmiklaule mängida.
  • Hulga ägedaid laule. Meie kursused ei ole kunagi igavad ja harjutused ei jää vaid harjutusteks! Iga kursusel osaleja saab ka ise oma lemmiklaule välja pakkuda, mida kursuse jooksul õppematerjaliks kasutada.

Mida oskad kursuse lõpuks?

Algajate kitarrikursuse lõpuks suudad sa saata kergemaid laule akordidel ja lugeda noodist lihtsamaid meloodiaid (PS. See on oskus, mis enamikel kitarristidel puudub!).

Pärast algajate kursuse läbimist soovitame sul tulla ka jätkukursusele, kus õpid veidi keerukamaid akorde ja rütme.

Kui sa soovid aga edasi liikuda omapäi, siis julgustame sind lihtsalt võimalikult palju mängima. Olgu selleks lemmiklood, mille akordid sa leiad hõlpsalt internetist või kursuselt saadud materjal.

Kitarrimängus on rohkelt sõrmede peenmotoorikat, mida me igapäevaelus ei kasuta. Et õpitu ei ununeks, on vaja pidevat kordamist ja harjutamist.

Pideva harjutamise eest tänavad sind ka sinu sõrmeotsad – sest kui sa mõnda aega kitarri ei mängi  ja otsustad ühel õhtul pikemalt jämmida, on sõrmed kiirelt nii hellad, et sa ei taha kitarrikeeli enam uneski näha. Niisiis on regulaarne pillimäng kasulik ka sinu sõrmede tervisele.

Kas õppida kitarrikursusel või eratundides?

Kitarrikursus on hea variant, kui soovid saada teada, kuidas kitarrimäng sulle sobib  suuremas grupis on tunnihind mõistlikum, samas tagab õpetaja valvas pilk, et ühtegi vale harjumust käe sisse ei jääks. Väikese hüvena õpid ka teiste edusammudest ja eksimustest.

Kitarrikursusest parem variant on võtta endale eraõpetaja, kes annab sulle vahetut tagasisidet ja keskendub tundides 100% ainult sinu pillimängule. Meie koolis on mitmeid väga häid õpetajaid, kellelt sa eratunde võtta võidNii areneb sinu mänguoskus uuele tasemele oluliselt kiiremini. 

Eraõpetaja tund on võrdlemisi kallis, kuid see on seda väärt, kui sinu huvi kitarrimängu vastu on tõsine. Kui sa ei ole veel aga kindel, kas kitarrimäng on ikka sinu jaoks või tahaksid lihtsalt veidi seda toredat pilli proovida, siis soovitame alustada kitarrikursusest, kus saad selgeks õiged asjad õiges järjekorras ja seda taskukohasema hinnaga.

Mida räägivad algajate kursusel osalenud?

Olin natuke enne kodus tinistanud, kuid harjumust harjutada polnud tekkinud.

Drive It Up õpetajad muutsid seda oma muheda suhtumisega mängeldes. Helide tekitamine on tore ja sütitab hasarti!

Ja tempo oli väga paras – ei pidanud end ribadeks harjutama, kuid asjalik ülesehitus tagas lõpuks tunde, et “juba natuke oskan”.

Alvar

Kui inimesed on huvitatud sümpaatsetest õpetajatest, kes rohkesti ihkavad suunata, siis DRIVE IT UP! MAN!

Ringo S

Ideaalne kursus, kus nullist alustada või ka mitte päris nullist. Saab kuhjaga motivatsiooni nii õpetajatelt kui kogu grupilt.

Väga head metoodikad, et kitarriga kiirelt sõbraks saada.

Super õpetajad ja mõnus keskkond!

Ingrid

Ühes väga heas kitarrikoolis on toredad ja mõistvad õpetajad, kes mõistavad ja suhtuvad sinusse kui inimesse endi seast.

Kool, kus suudetakse korraga siduda töö ja lõbu ilma, et need üksteist segama hakkaks.

Drive it Upis on kõik eelnevalt nimetatud kriteeriumid mitmekordselt täidetud.

Aitäh, Drive it Up, et viisite mind minu unistustele lähemale ning juhatasite mulle tuleviku osas õige teeotsa kätte! Ma ei unusta seda.

Elis