Kitarriringid 7-12aastastele

Ringid 2023/2024 hooajal toimuvad kolmes asukohas: Viimsi Koolis, Peetri Lasteaed-Põhikoolis ja Tallinnas, Drive it up kitarrikoolis.

 

Hetkel on koolitusgrupid täis ja anname esimesel võimalusel teada, kui uue grupi avame.

Tallinn, Drive it Up kitarrikool, esimene tund 26. september ja 27. september.

Teisipäev 10.30, 11.30, 13.15, 14.15, 15.15- õpetaja Kaur Terep

Kolmapäev 15.30 – õpetaja Temo Saarna

Viimsi Kool, esimene tund 25. septembril:

Esmaspäev 13.15, 14.15, 15.15 ja 16.15- õpetaja Kaur Terep

Peetri Lasteaed-Põhikoolis, esimene tund 26. september ja 27. september.

Teisipäev 14.00, 15.00 ja 16.15- õpetaja Karl Kanter

Kolmapäev 14.00, 15.00 ja 16.15- õpetaja Kaur Terep

Pane enda laps kirja! 

Kitarriringid on mõeldud kõige noorematele kitarrihuvilistele. Ühte gruppi võetakse kuni 8 õpilast, mis loob hea võimaluse väikeses grupis pillimängu algtõdesid õppida, et hiljem juba eratundides jätkata. Tunnid toimuvad kord nädalas ja kestavad 60 minutit. 

Kitarriringi tundides õpime kitarrimängu pop- ja rockmuusika võtmes. Õppekavas on kasutatud nii spetsiaalseid pillmängu harjutusi kui ka raadiost tuntud hitte. Samuti treenime erinevate harjutuste ja mängude abil muusikalist kuulmist ja rütmitaju. Kõik õppematerjalid on õpilastele kodus harjutamiseks videona kättesaadavad. Grupis õppimine arendab lastes koosmänguoskust ja valmistab neid ette tulevikus bändis mängimiseks.

Kuna tundides mängitakse koos, siis soovitame lastele alustamiseks akustilist kitarri. Kui kitarri pole veel ostetud, saame esimesel kohtumisel anda soovitusi, milline on lapsele paraja suurusega kitarr. Pille saab meilt ka rentida.

Kitarriringid toimuvad kolmes asukohas – lisaks Drive it Up Tallinna filiaalile  on võimalik õppida lastel kitarriringis nii Peetri Lasteaed-Põhikoolis kui ka Viimsi Koolis. Tunnid toimuvad ühel päeval nädalas. Ringidega alustatakse septembris niipea, kui grupid on komplekteeritud. Õppetöö kestab kogu õppeaasta vältel ja arvestab riiklike kooli vaheaegasid.

Kitarriringi hind on 80€/kuu

Registreeru kursusele allpool

Mida läheb tarvis tundides osalemiseks?

  • Kitarr – sõltuvalt kasvust soovitame lastele ½ või ¾ mõõdus kitarre. Kui sa pole veel jõudnud lapsele kitarri soetada, siis konsulteeri õpetajaga eelnevalt. Etteteatamisel saab tunnis ka kooli pille kasutada. Kindlasti peab olema kitarr kodus harjutamiseks. Pille on võimalik meilt ka rentida.
  • Noodimapp – vajaminevad materjalid jagab õpetaja tunnis kätte A4 paberitel. Et midagi kaotsi või kortsu ei läheks, on hea võtta kaasa noodimapp.
  • Harilik pliiats ja kustukumm – tundides õpivad lapsed noodikirja, mida kirjutatakse ainult hariliku pliiatsiga.
  • Medikas – kitarri mängime medikaga, neid on erinevas mõõdus ja paksusega. Õiges suuruses medikat soovitab sulle õpetaja. Et medikad ära ei kaoks, on hea nipp neid hoida pinalis, rahakoti münditaskus või mõnes väikses karbis, mis kitarrikotti mahub.

Kodus võiks olla:

  • Pilli harjutamisnurk – lapsel peaks kodus olema kindel koht, kus ta pilli harjutab. Diivani äär ei ole selleks just parim. Harjutamistool võiks olla nii kõrge, et tallad ulatavad maha ja põlved on 90° nurga all.
  • Noodipult – see on harjutusnurga keskne element. Laua pealt noodi lugemine on seljale väga väsitav, seepärast soovitame kindlasti koju soetada noodipult.
  • Kitarri statiiv – kodus peaks pill seisma spetsiaalsel põranda- või seinastatiivil. See hoiab kitarri turvaliselt, samas tuletab silme all olev pill pidevalt meelde, et aeg on harjutada 🙂 .
  • Harjutusaeg – lapsele on hea meelde tuletada, et igapäevaselt 5-10 min harjutamist on parem, kui harjutada kord nädalas tund aega korraga. Teinekord innustab lapsi harjutama see, kui oled valmis neid kuulama. Palu lapsel näiteks esitada minikontsert tunnis õpitust.

Kitarriringis osalemise hind (1x nädalas 60min) on 80€ kuus.