Argo Vals

 

Mis koolis/koolides oled pilli õppinud?

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, The Danish National School of Performing Arts / Scenekunstskole.

 

Kui vanalt pilli hakkasid mängima?

Hakkasin klaverit mängima 8 aastaselt, kitarr: 12 aastaselt ja täielikult pühendunult 18-aastaselt.

 

Sinu lemmikmuusikud?

Bändide top 3 on 2024. aasta seisuga Meshuggah, Vildhjarta, Humanity’s Last Breath.
Siin top’is on bändid, mis minus kõige rohkem müstikat, jawdrop’i ja helikihi-salapära tekitavad.

 

Mis bändides mängid, oled mänginud?

Mängin bändides SÜDA, ValsPetti, kitarrikvartetis ValsPetti + Kartau/Kiivit; olen bändis iseenda ja live-elektroonikaga.
Aeg-ajalt tuleb kokku ja mängin Argo Vals Band’is, duos venna Aigar Valsiga.
Olen mänginud bändides Viljandi Guitar Trio, Talamak/Karl Petti, Animal Drama, Rob Findel, KARO; nimekiri jätkuks pikalt. 

 

Sinu põhiline pill?

Mul on kaks põhilist kitarri: üks neist on elektrikitarr Fender Telecaster Deluxe ’72 (2007. aasta Reissue) ning 2009. aasta Ovation 2078 Elite LX.
Need pillid on minuga olnud algusest peale ning aastaarve on mõtet mainida seetõttu, sest neil kitarridel on nüüdseks omajagu vanust.
Auväärt mainimine: möödunud aasta (2023) kevadsuvel veetsin kõige enam aega Ibanez EHB1005MS headless multiskaalalise basskitarriga…poleks varem arvanud, et nii võib minna.

 

Mis geariga mängid?

Mängin ja salvestan põhiliselt ikka kitarridega – need on nii tavalise skaalaga kui ka baritonid; basskitarrid; kitarrid on nii standardhäälestuses kui ka New Standard Tuning’us.

Vahepeal kasutan tervet lauatäit modulatsiooniefekte (asuvad nii laua peal kui selle all), teinekord hindan kõrgeimalt gear’i-minimalismi ehk mängin kitarrist otse võimendisse. Lisaks trummimasinad, süntesaatorid ja muu instrumentaarium, mis inspireerib ja kätte satub.

 

Tutvu kitarritundidega.