Karl Tammaru

Mis koolis/koolides oled pilli õppinud?

Põhikoolis läbisin Tallinna Arsise kellade koolis 4 kursust põhiõpet. Heino Elleri Muusikakoolis õppisin pärast keskkooli pop-jazzi kaks aastat ja peale seda läksin Georg Otsa nimelisse Tallinna Muusikakooli. Seal õppisin rütmimuusika osakonnas 3 aastat. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast sain 2022. aastal bakalaureusekraadi jazzmuusika erialal.

Kui vanalt pilli hakkasid mängima?

Oma instrumenti, basskitarri, hakkasin mängima umbes 16. aastaselt ja seda nimetan ka hetkeks, kui hakkasin päriselt muusikaga tegelema.

Sinu lemmikbändide TOP 3?

Mul ei ole lemmikbändi aga suurtest lemmikutest tooksin välja: Allan Holdsworthi bändid läbi aegade, Rush ja The Police.

Sinu lemmikmuusikud?

Allan Holdsworth, Mick Karn, Percy Jones, Geddy Lee, Andres Rotmistrovski, Michael Manring, Scott Henderson, Sting, Nick Drake + 100 teist veel.

Mis bändides mängid, oled mänginud?

Omaloomingulised koosseisud: Vesi Päästab, Allianss, TamTam, Karl Tammaru trio, Kenors, Johannes Laas 5tet, Innersound. Olen teinud koostööd: Mick Pedaja, Kristin Kalnapenk, Anna Lea Haamer, Raul Vaigla. 

Sinu põhiline pill?

Spetsiifiliselt tooksin ehk välja Pillimeister Gena meisterdatud fretless 5-keelelise basskitarri ja oma kõige esimese basskitarri, mida mängin siiani – Cort Artisan A5.

Mis geariga mängid?

Mul on üks multiefektikas, mida kasutan igal pool – Boss GT-1B. Lisaks kasutan päris palju veel omakorda TC Electronicu Flashbacki delayd ja Hall of Fame reverbi.