Kitarrikursused

Kitarrikursused on hea alternatiiv individuaaltundidele.

Kitarrimängu õppimise algus on kõigil sarnane – tuleb selgeks saada akordid, tunda veidi nooti, tunnetada rütmi ja õppida oma lemmiklugusid.

Seepärast pakume algajatele koosõppimise võimalust. Koos teistega õppides saad sa koosmängukogemust ja kogud kindlust seltskonnas mängida.

Samuti on hea näha enda ja teiste arengut ning õppida üksteise vigadest ja edusammudest.

Lisaks on kursustel õppimine soodsaim variant, et kitarrimängu põhitõed omandada.

Kitarrikursused Tallinnas Drive It Up kitarrikoolis

Vali sobiv kursus

Algajate kursusel õpime kitarri päris algusest peale. Sellele kursusele on oodatud kõik need kitarrihuvilised, kes võtavad pilli kätte esimest korda. Samuti on siia kursusele teretulnud need, kes on iseseisvalt juba veidi kitarrimängu õppinud, kuid tunnevad, et teadmistesse on sisse jäänud mõned “lüngad”.

Jätkukursus on suunatud kitarristidele, kellel algajate kursus läbitud ning kes tahavad end pillimängus veelgi edasi arendada. Jätkukursus sobib suurepäraselt ka siis, kui oled esimesed akordid omandanud omal käel, kuid ei tea, kuidas siit edasi minna. 

Teooriakursusele ootame kõiki noori muusikuid, kes soovivad asuda õppima mõnda Eesti kõrgema astme muusikakooli – Elleri kool, MUBA, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia.

Meie kitarrikursused Tallinna kesklinnas, Jakobsoni 14

Meie kool asub Tallinna kesklinna ja Kadrioru piiril, raadio- ja telemaja vahetus läheduses. Jakobsoni 14 maja on pungil stuudioid ja proovikaid, kus salvestavad ja tegutsevad Eesti tuntuimad bändid ja artistid. Seal asuvas Sinusoid stuudios on salvestatud lugematu arv plaate, alates The Sun’ist kuni Liis Lemsaluni. Orbital Vox stuudios saavad eestikeelse tõlke Hollywoodi animafilmid. Proovikates harjutavad pea kõik Eesti popbändid.

Kursused on välja töötatud selliselt, et õpiksid võrdlemisi lühikese aja jooksul võimalikult palju, kergelt ja lõbusalt. Hetkel pakume alustajatele mõeldud kitarrikursuseid kahes osas – algajate kitarrikursus ja jätkukursus.

Korduma kippuvad küsimused

Kas oma kitarr on vaja tundi kaasa võtta?

Kui sul on kitarr olemas, on tunnis kõige parem käia just sellega. Kui sul veel kitarri ei ole, siis saad meilt kursuse ajaks kitarri rentida.

Kas õpetate akustilist või elektrikitarri?

Meie kursustel võib osaleda nii akustilise kitarriga kui elektrikitarriga. Samas on tunnis kindlasti parem käia akustilise kitarriga. Seda põhjusel, et seal mängime me kõik koos ja ilma võimenduseta elektrikitarr ei kosta välja (st sa ei kuule end nii hästi nagu peaks). Kõike, mida sa kursusel akustilisel kitarril õpid, saad kodus mängida ka elektrikitarril.

Kas pean nooti tundma?

Algajate kursuse üks eesmärke on õpetada sind nooti lugema selliselt, et sa ei pea seda otseselt tundma. Pealegi pole seda üldse mõtet karta, noodikiri on tegelikult lihtsam, kui enamik meist arvab 🙂 . Jätkukursusel tuleb noodist lugemine abiks, kuid ka seal ei ole see kohustuslik.

Kas kursus sobib mulle, kui oskan juba veidi mängida?

See oleneb suuresti sinust endast. Kui oled midagi omandanud, aga ei oska siit edasi minna või ei saa päris kõigest aru, siis on meie kursused kohe kindlasti sinu jaoks. Enamasti jääb ise õppides päris palju pillimängu aspekte märkamata ning see võib takistada edasist arengut.

Tutvu meie kursustega ja otsusta, milline tase sulle kõige paremini sobib. Oma praegust taset võid registreerumise käigus täpsustada ka meie õpetajatega.

Kui palju pean kodus harjutama?

Kui oled päris algaja, siis on soovitatav harjutamise aeg 10-20 min päevas. Tähtis on järjepidevus, mitte võimalikult pikk pilliharjutuse sessioon. Pillimäng on suuresti peenmotoorsete liigutuste harjutamine ja see nõuab kordamist ja seedimist. Liiga pikalt järjest mängimine võib ka sõrmeotsad ära lõhkuda, seega – tee lühikesi sessioone, aga tihti 🙂 .

Mida peale kitarri veel vaja on?

Kodus harjutamine on mugav, kui sul on oma musitseerimisnurk. Sinna võiksid panna kitarri statiivi (et pill oleks kogu aeg nähtaval ja seda oleks lihtne haarata), noodipuldi (et sul oleks hea harjutusi vaadata, sest laua pealt on nooti väga keeruline jälgida) ning mugava käepidemeteta tooli. Kindlasti peaksid muusikapoest soetama kitarrihäälestaja (on ka mobiiliäppe, kuid eraldi clip-on häälestaja on kõige mugavam) ja medikaid (neid on eri mõõdus ja kujuga – leia oma lemmik! Alguses sobib hästi klassikaline tilgakujuline 1 mm medikas).