Lauri Karu

 

Mis koolis/koolides oled pilli õppinud?

Alustasin eraõpetaja juures, kellelt võtsin tunde esimese pillimängu aasta jooksul. Sealt edasi õppisin suuresti iseseisvalt järgmised ca. 10 aastat ja aastal 2018 astusin sisse Georg Otsa nim. muusikakooli, mille lõpetasin 2021.


Kui vanalt pilli hakkasid mängima?

Kitarri hakkasin tõsiselt õppima 16. aastaselt, kuigi pilli ise sain ca. 14. aastaselt.

Sinu lemmikbändide TOP 3?

Minu kõigi aegade top 3 kahanevas järjekorras oleks 1. Metallica 2. Megadeth 3. Ozzy Osbourne


Sinu lemmikmuusikud?

Kõikide eelnevate bändide kidravennad on mind enim mõjutanud, kuna kogu kitarri baastehnika sai omandatud nende muusika kaudu, aga kuna muusikamaitse on siiski olnud ajas muutuv, siis tänapäeval meeldib kuulata ja luua ja inspireerib eelkõige progressiivsem metal nt. Misha Mansoor/ Mark Holcomb (Periphery), John Petrucci (Dream Theater) ja Plini.


Mis bändides mängid, oled mänginud?

Olen mänginud paljudes erinevates metal bändides, millest kahjuks ükski ei saavutanud laialdast tuntust ja kõik need piirdusid “underground” esinemistega erinevates Tallinna/ Tartu rockiklubides. Tuntuim neist oli Cookies, kus mängisin 2013-2017. Nendega sai korra isegi üles astutud Eesti suurimal metal festivalil Hard Rock Laager ja minu seal oleku jooksul lasime välja kaks singlit muusikavideotega – “Tee Ennast Korda” ja “SIIN”. Hetkel olen tegev rütmikitarristina Rammsteini tribüütbändis Raunstein.


Sinu põhiline pill?

Minul on kaks põhilist kitarri sõltuvalt, mis häälestust vajan.  Nendeks on hetkel Godin Redline 2 ja kustomiseeritud Harley Benton Fusion II.


Mis geariga mängid?

Lihtsuses on minu jaoks alati peitunud võlu. “Pedaalide ja efektide maailma” pole ma kunagi sisenenud ja mulle on alati põhiliselt piisanud heast distortionist, cleanist ja reverbist või võimust, mis pakub neid funktsionaalsusi. Viimaste aastatega olen liikunud rohkem traditsioonilisest võimude ja pedaalide maailmast hoopis arvutimaailma, kus efektide ja üleüldise “soundi” loomiseks kasutan kitarri FX programmi BIAS FX2. Seega laval on kaasas läpakas ja efekte vahetan MIDI footswitchiga, mis on ühtlasi ka helikaart, kust liigub signaal otse pulti. Sellega olen asja enda jaoks teinud suhteliselt kergeks ja liigne võimude ja pedaalide tassimine jääb minu jaoks ära. Lihtsalt kitarr, läpakas ja helikaart on kõik, mis vajan.